Eylul Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Antuya Zehir Zemberek Sözler

ExeLans
    ExeLans
    Administratör
    Administratör

Ruh Hali : Antuya Zehir Zemberek Sözler 1182rv7

Başarı Puanı:
    Antuya Zehir Zemberek Sözler Img_le102987/2987Antuya Zehir Zemberek Sözler Img_ba10  (2987/2987)
    Seviye:
    Antuya Zehir Zemberek Sözler Img_le102557/2557Antuya Zehir Zemberek Sözler Img_ba10  (2557/2557)
    Güçlülük:
    Antuya Zehir Zemberek Sözler Img_le102319/2319Antuya Zehir Zemberek Sözler Img_ba10  (2319/2319)

Antuya Zehir Zemberek Sözler Empty Antuya Zehir Zemberek Sözler

Mesaj tarafından ExeLans Salı Eyl. 02 2008, 12:57

Meriç TUNCA YAZIYOR

Antu ödülleri tu-kaka olmasın

Madem 4'üncü sene oldu, bazı aksaklıkları yazmak lazım..

Yazmak lazım ki, seneye hiç değilse daha doğru dürüst bir organizasyon yapılabilsin..

Antu bugün dünya yüzündeki en büyük taraftar oluşumlarından biri.. Hatta birincisi..

Beni sürekli okuyanlar iyi bilirler.. Daha önce de belirtmiştim. Antu'nun Fenerbahçe Kulübü üzerindeki etkinliği, yaptırım gücü tartışılmaz.

Antu'nun doğru yaptığı şeyler, örgütlenme biçimi, topluma verdiği mesajlar gözardı edilemez.

Ancak bunlar onların herşeyi doğru yaptığı anlamına da gelmiyor..

Bunun son örneği ''Antu taraftar ödülleri..''

Bu proje 4 yıl önce başlatılan ve antu.com'a üye taraftarlarca belirlenen adaylara yine üyeler tarafından verilen oylarla sonucu belirlenen bir yarış..

Her sene geleneksel olarak yapılıyor ve Fenerbahçe camiası içinde bir önceki sezon başarılı olanlar ödüllendiriliyor..

Düşünce çok güzel.

Ve bu organizasyonu yapabilen ya da yapan bir başkası yok..

Ama tüm bu olumlu şeylere rağmen ''Antu taraftar ödülleri''nin olumsuz bir çok yanı da var..

Örneğin ilk ucubelik aday belirlenmesinde yapılmış, hakemlik döneminde yıllarca Fenerbahçe'nin canına okumuş, şampiyonluklarına mal olmuş, yorumculuğa başladıktan sonra da çoğu zaman Sarı-Lacivertli camia hakkında atıp-tutmuş olan Ahmet Çakar, ''Fenerbahçeli spor yazarı'' kategorisine sokulmuştu..

Ben bunu dile getirdiğimde ''Ne yapalım. Adayları biz değil üyelerimiz belirliyor. Ahmet Çakar'ı da onlar belirledi'' gibisinden bir savunma sistemi ortaya çıkmıştı..

Ben de o zaman sormuştum, ''Peki o zaman üyelerden bir kaçı Hıncal Uluç ya da Fatih Altaylı'yı da Fenerbahçeli spor yazarı kategorisine soksalar, onlarda mı adaylar arasında yer alacak?'' diye..

Buna cevap verilmemişti..

Cumartesi gecesi Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki ödül törenini izlediniz..

Ben de Fenerbahçe Televizyonu'nda baştan sonra takip ettim..

Size söyleyeceğim tek bir şey var..

Ödül töreni tam bir fiyaskoydu..

Hadi ''Mikrofondan ses çıkmaması'' gibi teknik konuları bir yere bıraktım. Kimin hangi ödülü ne için aldığı belli olmadığı gibi, kimin ödülünü kimin aldığı da belli olmadı..

Düşünebiliyor musunuz, Feryal Pere kazanan birinin ödülünü anons ediyor, bir kaç dakika beklendikten sonra yandan ''Onu pas geç bir sonrakini oku'' diye bir komut geliyor..

Arkadaşlar madem ödül alacak şahıs o an hazır değil, onun orada olamayacağını niye önceden bilmiyorsunuz ki?..

Sonra.. Madem Zico'ya, Pondexter'a, Solomon'a falana filana ödül vereceksiniz, ne yapıp yapıp adı geçen bu isimleri hiç bir masraftan kaçınmadan oraya getireceksiniz..

Onlar da iki eli kanda olsa gelecekler..

Gelemiyorlarsa o zaman ödül gününü, yerini ve saatini değiştireceksiniz..

Çünkü siz bir güçsünüz ve sizin arkanızda Fenerbahçe gibi 30 milyon taraftarı olan bir büyük güç var..

Siz bu süper güçten yararlanamayacaksınız, bu ödül organizasyonunu hiç yapmayın daha iyi..

Bakın size şu ana kadar Feryal Pere'nin çeşitli uyarılarına rağmen ''Elinde telefon, kafasını oraya buraya sokan, Müjdat Gezen'in American Siding reklamındaki şahıs'' gibilerden söz etmedim..

Onlar çok küçük ayrıntı..

Ama açık söyleyeyim bu ödül töreni Antu'ya yakışmadı..

Fenerbahçe Kulübü gibi arkasında bir güç varken yakışmadı..

Peki ne olmalıydı?;

En azından ödülleri verenler daha flaş isimler arasından seçilebilirdi.

Örneğin Fenerbahçeliliği ile bilinen Yaşar Büyükanıt Paşa ödüllerden birini verebilirdi.. Zaten maçtaydı..

Örneğin yine Fenerbahçeli olan Başbakan Tayyip Erdoğan, Bakan Cemil Çiçek, sanatçı Beyaz, eski ünlü sporcularımızdan bazıları, ne bileyim Can Bartu, Ziya Şengül, eski başkanlarımızdan Ali Şen ve bunlar gibi bir sürü flaş isim o akşam, orada ödülleri verebilirlerdi. Hatta zamanında Fenerbahçe'de görev yapmış eski teknik direktör, eski futbolcu ve diğer branşların sporcuları da bu törene davet edilebilirlerdi..

Ben cumartesi gecesi o kargaşada kimin kime, ne için ödül verdiğini ya da kimin aldığını anlayamadım..

Antu'cular da dahil başka bir anlayanın olduğunu sanmıyorum..

Madem bu organizasyon 4 yılı geri bıraktı ve bundan sonra sürekli yapılacak o zaman yapılması gereken ne?;

Bir kere Antu bu iş için bir sponsor bulacak.

Ben bir sürü kuruluşun adını da vereceği bir organizasyona kolaylıkla para yatıracağına inanıyorum.

Hiç kimseyi bulamıyorsunuz ünlü Fenerbahçeli işadamlarına gidin yeter..

İkincisi, adaylar daha doğru tesbit edilmeli..

Üçüncüsü, ödülü kazanan şahıs adı ne olursa olsun oraya getirilmeli.. Çünkü bu sizin gücünüzü gösterir. (Örnek: Zaman Gazetesi ödül törenleri)

Dördüncüsü herkes ''İlla resimde bende gözükeyim'' diyerek burnunu her tarafa, ya da her resme sokmamalı.. Antu'cular Metin Şen dışında perde arkasında kalmalı..

Bir kere daha belirteyim. Ben Fenerbahçeli'yim..

Antu'yu da yıllardır yakından takip ediyorum.

Zaten Antu'nun üyesiyim..

Bu aksaklıkları yazmak, söylemek benim boynumun borcu..

Ben ve etrafımdaki Fenerbahçeliler o gece o ödül törenindeki aksaklılardan çok rahatsız olduk..

Yaparsınız, yapmazsınız o ayrı bir şey..

''Fenerbahçe'nin oskarları'' diyorsak, olayın çok daha ciddi bir biçimde ele alınması gerekir..

Böyle eften püften şeyler Fenerbahçe'ye, Fenerbahçe adına yakışmıyor..

Ya böyle yaparak küçük kalırsınız. Ya da yarışmanızı dünya klasikleri arasına sokarsınız..

Herkes de sizi konuşur ve sizi örnek alır..

Karar sizin.

ÖNEMLİ NOT: Az önce (16.35'te) Metin Şen'le görüştüm. Kendisi beni aradı ve bu seneki organizasyonun 4 yıl içerisinde en kötüsü olduğunu dile getirdi. Metin de yaşanan aksaklıklardan dolayı üzgündü. Ancak bir konuya açıklık getirmek istiyordu. Antu olarak Zico, Pondexter ve Soloman'a tüm masraflarının karşılanacağını bildirdikleri birer davet mektubu ulaştırdıklarını ancak ödül kazanan bu 3'lünün kendilerine teşekkür ederek mazeret bildirdiğini belirtti. Ve Metin bu organizasyonun önümüzdeki sene adına yakışır bir biçimde daha ciddi bir şekilde yapılacağının sözünü de verdi. Kendisine teşekkür ederim.

HÜRRİYET

Forum Saati Paz Mayıs 19 2024, 15:48